Układy technologiczne

kompletne układy technologiczne

Realizujemy kompleksowo Układy technologiczne w sektorze energetycznym jak i przemysłowym.

 

Projektowanie

Świadczymy usługi w zakresie projektowania linii technologicznych oraz ich elementów specjalnego przeznaczenia stosowanych w sektorze energetycznym.

Urządzenia

Urządzenia

Specjalizuje się w produkcji urządzeń układów technologicznych transportu ciągłego paliw i materiałów sypkich w sektorze energetycznym

 

Modernizacje

modrnizacje

W ramach usług oferujemy przeprowadzenie modernizacji linii technologicznych oraz remontów poszczególnych urządzeń pracujących w sektorze energetycznym.

Krajowy producent urządzeń i układów pomocniczych energetyki zawodowej - Elewator S. A.

Jesteśmy sprawdzonym partnerem wielu przedsiębiorstw z branży chemicznej, energetycznej, hutniczej czy wydobywczej. Nasze układy technologiczne pracują wszędzie tam, gdzie potrzebny jest ciągły transport materiałów sypkich i paliw. Działamy kompleksowo - oprócz produkcji transporterów i podajników opracowujemy całościowe rozwiązania i projekty do transportu poziomego, pionowego i pneumatycznego. Planujemy i wykonujemy gotowe do pracy linie z urządzeniami, systemami współpracującymi oraz zapleczem mechanicznym i cyfrowym.

Produkcja układów technologicznych

Na życzenie naszych klientów możemy opracować i dostarczyć dowolny mechanizm transportowy do ciągłego dostarczania kruszyw, paliw kopalnych i innych substancji niezbędnych do utrzymania dowolnego cyklu przemysłowego lub energetycznego. Jednak w większości przypadków zajmujemy się opracowywaniem i wykonaniem gotowych układów technologicznych. W pracowni z doskonałym zapleczem naukowym i zespołem specjalistów powstaje od podstaw dokumentacja koncepcyjna i plan wykonawczy całych linii.

W zależności od konkretnego zlecenia wykorzystujemy maszyny wytwarzane w zakładzie lub wdrażamy do produkcji nowo zaprojektowane mechanizmy. Złożony zespół urządzeń wzbogacamy również o produkty naszych kooperantów lub dostępne na rynku branżowym. O tym, jakie przyjmiemy rozwiązanie, zawsze decyduje kryterium optymalizacji procesu transportowego na dużą skalę. Na koniec montujemy całe linie u Klientów i wykonujemy testowe oraz docelowe uruchomienie złożonego układu. W ramach umowy dokonujemy również okresowych przeglądów systemów oraz serwisowania mechanizmów. Produkcja maszyn i urządzeń w naszym zakładzie obejmuje:

 • dostarczanie paliw,
 • podawanie materiałów sypkich,
 • odpopielanie,
 • nawęglanie,
 • recyrkulację i usuwanie popiołów z instalacji oczyszczania spalin,
 • transport pneumatyczny materiałów sypkich i biomasy,
 • transport daleki,
 • instalacje wody chłodzącej i technologicznej,
 • inne systemy według zapotrzebowania klientów.

Producent podajników i odżużlaczy

Podstawą linii technologicznych z naszej oferty są podajniki i przenośniki. To zróżnicowane typy urządzeń, które łączy dostarczanie lub przenoszenie na odległość rozmaitych surowców. Przede wszystkim są to substancje sypkie przenoszone na odległość w przedsiębiorstwach zajmujących się ich wydobyciem, przetwarzaniem, konfekcjonowaniem lub używaniem w charakterze paliw. Do najczęściej używanych materiałów sypkich należą:

 • węgiel,
 • biomasa,
 • żużel,
 • kruszywa,
 • gips,
 • wapno,
 • paliwa alternatywne.

W katalogu znajdziecie Państwo uniwersalne przenośniki taśmowe do wykorzystania nie tylko w gałęziach przemysłu ciężkiego, ale także w halach produkcyjnych, punktach przeładunkowych czy w firmach logistycznych. Dla naszych Klientów mamy również bogaty wybór podajników do zastosowań specjalistycznych:

Każdy typ podajników dostosujemy do warunków związanych ze specyfiką branży. Na zamówienie wkomponujemy je w cały system zaprojektowany do wskazanych czynności. Oprócz przenośników do całego systemu transportowego dopasujemy niezbędne urządzenia, np. kruszarki, dozowniki czy zsypy. Do odzyskiwania materiału z urobku polecamy także odżużlacze według naszego autorskiego projektu, oparte na konstrukcji podajnika zgrzebłowego z funkcją zbierania i kruszenia żużla oraz odprowadzania gotowego surowca na miejsce składowania.

Produkcja urządzeń współpracujących

Gotowe do montażu linie technologiczne nie mogą obyć się bez sprzętu obsługującego przenośniki, dlatego ważną częścią naszej oferty jest produkcja układów pomocniczych. Efektywne podawanie paliw do kotłów byłoby niemożliwe bez dozowników, a obsługa wytwarzania kruszywa wymaga sprzętu do rozdrabniania surowca. Urządzenia współpracujące produkujemy do wolnej sprzedaży i na potrzeby dużych projektów na zamówienie. W stałej ofercie znajdują się między innymi:

Do każdego produktu z oferty proponujemy kompletny zestaw części zamiennych. Wszystkie urządzenia są kompatybilne z naszymi maszynami transportowymi. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Informujemy że nasz firma prowadzi działalność zgodną z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych. Więcej informacji TUTAJ